Czyszczenie skórzanych mebli

Parę słów dla miłośników i posiadaczy skórzanych mebli.
Zapewne bolączką każdego z Was jest pielęgnacja mebli obitych skórą. Nie jest to zadanie najłatwiejsze, ale bardzo ważne, bo to właśnie dzięki odpowiedniej pielęgnacji skóra wraz z upływem lat nabiera szlachetności. Warto jest więc dbać o nią regularnie, by przez cały czas stanowiła ozdobę Waszego domu.

Jak więc odpowiednio pielęgnować skórę?

1. Pierwszym ważnym krokiem jest czyszczenie skóry- usunięcie brudu i kurzu za pomocą mydła siodlarskiego ( 50 g mydła szarego z dodatkiem wody amoniakalnej). Za pomocą gąbki nakładamy mydło i kiedy wytworzy się piana, wcieramy je kolistymi ruchami. Nadmiar piany łatwo usuniesz wilgotną szmatką.
Pamiętaj o tym, aby pracować w gumowych rękawiczkach, aby chronić swoje ręce przed mocnymi substancjami.

2. Jeśli na Twojej skórze znajdują się tłuste plamy, najłatwiej usuniesz je benzyną ekstrakcyjną lub spirytusem. Myjką flanelową zamoczoną w spirytusie przecieramy zaplamione miejsca, a następnie przecieramy suchą szmatką.

3. Wszelkie zadrapania na skórze retuszujemy za pomocą gąbki używając pasty do obuwia (w kolorze skóry) lub wosku. Po wyschnięciu polerujemy dane miejsca suchą, miękką szmatką.

4. Na każdej skórze z czasem pojawiają się liczne plamki, ubytki bądź przebarwienia. Można je łatwo zamaskować wodoodpornym tuszem o kolorze podobnym do skóry. Tusz najlepiej nanieść punktowo za pomocą cienkiego pędzelka.

5. Plamy, które nie zmyły się benzyną lub woskiem można usunąć barwną bejcą, nakładając ją szybkimi ruchami za pomocą miękkiego pędzelka.

6. Pielęgnacja skóry będzie najskuteczniejsza, stosując regularnie woskową pastę .Mocno nawilżona skóra na długi czas zachowa urodę i blask.

Udostępnij

Dodaj komentarz

*

captcha *