Jaka podłoga do salonu?

Aby móc w pełni zachwycić wnętrzem naszego domu musimy zadbać o każdy aspekt jego wystroju. Bardzo często bagatelizowanym elementem wykończenia wnętrza jest podłoga. Wybieramy meble, zasłony, dodatki, kolor ścian a na podłogę kładziemy najtańsze panele.

podłoga 2Kierujemy się przy tym błędnym tokiem myślenia, że skoro na podłodze i tak wszystko stoi, to będzie ona zasłonięta i nie wpłynie na wygląd całego wnętrza. Tymczasem można podejść do sprawy zupełnie odwrotnie. Warto wybrać ładną podłogę wysokiej, jakości i, o ile mamy an tyle przestrzeni to nie zasłaniać jej meblami ani dywanem, tylko pozwolić, aby podłoga sama w sobie była ozdobą wnętrza naszego domu czy mieszkania.

Pierwszym pytaniem, jakie nasuwa się na myśl przy wyborze podłogi w salonie jest, jakiego rodzaju podłoga ma to być. Do wyboru mamy podłogi drewniane, panele, płytki, kamień naturalny lub wykładzinę dywanową.

Najefektowniejszymi, ale jednocześnie najdroższymi i najbardziej wymagającymi, jeżeli chodzi o kwestie utrzyma rozwiązaniem są oczywiście naturalne drewno i kamień. Dlatego wiele osób decyduje się na ich tańsze zamienniki w postaci płytek czy paneli podłogowych. Podłogi kamienne lub imitujące kamień doskonale sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. Parkiet oraz panele doskonale pasują natomiast do wnętrz utrzymanych w stylu klasycznym czy kolonialnym. Jeżeli decydujące znaczenie ma dla nas niska cena oraz walory użytkowe to warto się zastanowić nad wykładzina dywanową.

Jak widać wybór idealnej podłogi do salonu to kompromis pomiędzy walorami wizualnymi, praktycznymi i ceną danego rozwiązania. Na szczęście mnogość rodzajów materiałów podłogowych dostępnych w sklepach stwarza niemal nieograniczone możliwości wyboru.

Udostępnij

  1. Marcino Odpowiedz

    Jak dla mnie tylko drewno nadaje się na podłogi. Jest najprzyjemniejsze – można chodzić po nim boso, stosunkowo łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu po zastosowaniu kilku koniecznych zasad.
    Grunt, to znaleźć odpowiedni materiał – panele są tanie ale niezbyt wytrzymałe, deski z egzotycznego drewna strasznie drogie. Ja zdecydowałem się na trzy-lamelową deskę firmy BOEN – http://www.czois.pl/pl/p/BOEN-HICKORY-HKGV45TD-Lakier-matowy/101 . Nadaje się do całego domu i wygląda świetnie.

Dodaj komentarz

*

captcha *