Zagłówek do łóżka.

Chciałbyś zmienić nieco wygląd swojej sypialni, ale nie masz pomysłu jak szybko, tanio i efektownie uzyskać pożądany efekt? Czasem najmniejsze zabiegi dają zaskakujące rezultaty, a jeśli będzie wiązało się to z Twoją inwencją twórczą- będziesz miał pewność, że wygląd Twojej sypialni będzie niepowtarzalny. Jak to zrobić? – Poprawiając sobie zarazem komfort spania i wypoczynku, budując zagłówek do łóżka.

zagłówek

Taki zagłówek to idealne rozwiązanie nie tylko do sypialni, ale także jako zabezpieczenie ściany nad łóżkiem w pokoju dziecięcym.

Jak zatem zrobić własny zagłówek do łóżka?
Będziesz potrzebował do tego deski o szerokości łóżka i wybranej wysokości, wiertarkę, gąbkę tapicerską, wkręty, zszywacz stolarski, szynę mocującą, mocny klej i tkanina na obicie.

zagłowek1

1. Na początku przemyśl dokładnie, jaki kształt, wielkość, tkaninę i rozmiar chciałbyś nadać swojemu zagłówkowi. To ważne, gdyż wygląd zagłówka musi pasować do całej koncepcji sypialni.

2. Następnie dokładnie zmierz szerokość łóżka, aby deska była takiej samej szerokości lub nawet szersza. Wysokość zagłówka pozostawiamy do Twojej wizji- może sięgać nawet do sufitu!

3. Kolejny krok to przytwierdzenie gąbki do wyciętej deski. Ważne jest, aby przykleić ją tak, aby nie odpadła.

4. Rozłóż na płaskiej powierzchni tkaninę bądź materiał, który będzie obiciem deski. Rozłóż ją lewą stroną do góry.

5. Następnie połóż deskę z przyklejoną gąbką na tkaninie, aby gąbka była skierowana w kierunku ziemi.

6. Teraz dokładnie naciągnij tkaninę na deskę, zawijając ją i przymocowując do tej strony deski, na której nie ma gąbki tapicerskiej. Za pomocą zszywacza stolarskiego dokładnie przybijesz tkaninę do deski. Postaraj się nałożyć tkaninę tak, aby nie była pomarszczona, a lekko napięta.

7. Następnie możesz przytwierdzić zagłówek do ściany nad łóżkiem. Pomoże Ci w tym specjalna szyna mocująca, której jedną część należy przymocować do ściany, a drugą do zagłówka.

W tak prosty i szybki sposób możesz sam stworzyć wyjątkowy zagłówek do Twojego łóżka, zmieniając tym samym wygląd całej sypialni! Efekt, jaki możesz osiągnąć, uzależniony jest od użytych materiałów i dodatków.

Tak więc do dzieła! :)

Udostępnij

  1. Lukasz Odpowiedz

    Witam . Gdzie mozna kupic taka szyne do zamontowania ? Szukalem na allegro w 2 sklepach budowlanych a dodam ze jestem z Wawy wiec nie powinienem miec takiego problemu z kupnem .Pozdrawiam

Dodaj komentarz

*

captcha *