Designerski stolik nocny

Lubicie minimalizm i funkcjonalność? Dziś pokażemy Wam jak samodzielnie wykonać prosty i praktyczny mebel, który sprawdzi się w każdej sypialni.

Stolik nocny oprócz tego, że ma bardzo praktyczne zastosowanie, jest dekoracją naszej sypialni. Nie musicie jednak wydawać fortuny, aby sprawić sobie nowy mebel, gdyż możecie wykonać go samodzielnie. Jest to zadanie proste i niewymagające dużo czasu.

Jednym z najgorętszym trendów w designie jest minimalizm, dlatego dziś pokażemy Wam, jak krok po kroku stworzyć meble, który idealnie wpisuje się w ten nurt. Do zbudowania stolika będziemy używać płyty MDF. Od Was zależy, jakie będzie jej wykończenie – lakierowane, laminowane lub forminowane.

Zaczynamy od wycięcia dwóch kawałków tej samej wielkości na blat i spód oraz trzy jednakowych rozmiarów, które posłużą nam jako boki i podpórka wewnątrz stolika. Aby je połączyć używamy specjalnych ścisków stolarskich, które ułatwią nam pracę, i następnie wywiercamy otwory montażowe. Następnie zdejmujemy założone wcześniej ściski, a krawędź elementu przeznaczonego na bok stolika pokrywami cienką warstwą kleju do drewna.

W wywiercone wcześniej otwory montujemy wkręty do drewna. Robimy to za pomocą akumulatorowej wiertarki, dbając o to, aby wkręty nie uszkodziły płyty. Analogicznie mocujemy pozostałe części: drugi bok, spód i podpórkę w środku. Jeżeli w wyniku wiercenia na powierzchni powstaną jakieś drobne ubytki, możemy je wyrównać za pomocą masy szpachlowej. Gdy mebel wyschnie, szlifujemy ją i dokładnie czyścimy.

Ostatnim etapem jest malowanie szafki na wybrany przez Was kolor. Jeżeli jednak chcecie uzyskać minimalistyczny efekt postawcie na biel. Możecie także postawić na intensywne barwy, które świetnie ożywią wnętrze Waszej sypialni.

Udostępnij

Dodaj komentarz

*

captcha *