Dizajnerska lampa z papieru

Niedawno pisaliśmy o tym jak wykonać abażur w stylu orgiami. Dzisiaj pozostaniemy przy tematyce oświetlenia i podpowiemy jak zamienić zwykłą lampę z papieru ryżowego w niesamowity, dizajnerski gadżet do naszego pokoju.

Ostatnimi czasy charakterystyczne białe lampy z papieru ryżowego stały się niezwykle popularne. Można je kupić w każdym markecie dla majsterkowiczów czy sklepie meblowym. Problem w tym, ze każda lampa z papieru wygląda podobnie. Po postu druciany stelaż z nałożonym kloszem wykonanym z papieru ryżowego, lub ostatnio coraz modniejszego – ekologicznego szarego papieru.

Zabierzmy się do pracy:

Wybieramy tworzywo z którego wykonamy nasz nowy klosz. Może to być papier, bibuła lub nawet folia czy tkanina. Pamiętajmy że dzięki zastosowaniu kolorowych i półprzeźroczystych materiałów możemy uzyskać oszałamiające efekty świetlne.

  1. Koniecznie sprawdźmy czy wybrany przez nas materiał może być poddany nagrzaniu. Na szczęście nie powinno to stanowić problemu, jako ze w większości korzystamy przecież z żarówek energooszczędnych które się prawie nie nagrzewają. Ale lepiej przecież dmuchać na zimne J
  2. Delikatnie zdejmujemy fabryczny klosz z lampy. Najlepiej rozkleić gotowy klosz, odrysować jego kształt, tak aby łatwiej było nam uzyskać pożądany efekt.
  3. Poeksperymentujmy z różnymi dekoracjami, możemy łączyć ze sobą różne materiały dla uzyskania niepowtarzalnego rezultatu.
  4. Zakładamy gotowy klosz na stelaż.

Gotowe! Teraz pozostaje tylko poczekać do zmroku, włączyć nasza nową-stara lampę i możemy być dumni z przeprowadzonej metamorfozy.

Udostępnij

Dodaj komentarz

*

captcha *