Efektowne lustro w łazience

Lustro jest nieodłącznym elementem wyposażenia każdej łazienki. Niezależnie od tego czy jest ono proste i praktyczne, czy tez bogato zdobione i spełniające jednocześnie funkcję elementu dekoracyjnego, to jedno jest pewne – nie potrafimy sobie wyobrazić żadnej łazienki bez lustra.

Picture 510A co gdyby połączyć walory praktyczne, niską cenę oraz funkcję dekoracyjną w jednym lustrze? Wydaje się to niemożliwe – ależ skąd! Opiszemy jak efektownie zamontować lustro zamiast jednej z płytek na ścianie i stworzyć w ten sposób nowoczesną, minimalistyczną a przede wszystkim funkcjonalną dekorację naszej łazienki.

Możemy zamontować bezramowe lustro, z podświetleniem pod taflą szkła. Uzyskamy w ten sposób zachwycający efekt światła delikatnie wylewającego się spod szklanej tafli. Co ważne, proponowany sposób montażu lustra nie stwarza konieczności przeprowadzania kosztownego i czasochłonnego remontu. Jedynym wymaganiem konstrukcyjnym jest dostęp do prądu, najlepiej w za naszym lustrem. A taki zazwyczaj mamy w pobliżu umywalki, chociażby z powodu konieczności podłączenia oświetlenia punktowego.

Jedyne, co potrzebujemy to poziomica, wiertarka (polecamy http://www.megamaszyny.com.pl/wiertarka-cat-1006-id-26968.aspx), cztery wkręty z plastikowymi tulejami – zapewniającymi odstawanie lustra od ściany. Wybrane przez nas lustro powinno być bezramowe, tak, aby ewentualna zachodząca za szkło ramka nie blokowała wypływającego spod szkła światła.

Jak zamontować podświetlane lustro?

  1. Za pomocą poziomicy wyznaczamy miejsce montażu naszego lustra.
  2. Wiercimy otwory, pamiętajmy, że potrzebujemy cztery tak, aby zapewnić nie tylko montaż lustra na ścianie, ale też podparci – nasze lustro musi nieco odstawać od ściany.
  3. Przyklejamy na ścianie pasek diodowy LED, w odległości 2-3 cm od krawędzi lustra oraz podłączamy go do prądu.
  4. Wkręcamy śruby z tulejami do ściany, po czym montujemy na nich lustro. Możemy zrobić to za pomocą haka, pianki montażowej lub specjalny dwustronnie przylepnych podkładek dostanych w każdym markecie budowlanym.
  5. Gotowe, teraz możemy włączyć oświetlenie i rozkoszować się naszym nowym lustrem

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

*

captcha *