Kreatywnie w pokoju syna

Wystrój pokoju dziecięcego zawsze wymaga nieco innego podejścia niż aranżacja jakiegokolwiek innego pomieszczenia w naszym domu. Wzornictwo i efektowność wystroju pokoju dziecięcego schodzą na dalszy plan, musi być przede wszystkim fajnie.

O ile dla dorosłego pojęcia takie jak dizajn czy styl mają znaczenie, o tyle naszym najmłodszym są one zupełnie obce. Pokój dziecięcy służy głównie do zabawy, wiec powinien być kolorowy, radosny oraz przede wszystkim bezpieczny. Projektując pokój dla dziecka możemy śmiało schować nasze dizajnerskie ambicje i skupić się na tym, co sprawi najwięcej radości naszym pociechom.

Poniżej prezentujemy kilka ciekawych rozwiązań zapewniających naszym dzieciom długie godziny wspaniałej zabawy – w tym miesiącu wersja dla chłopców:

dzieci a

Jeżeli nasz mały mężczyzna uwielbia samochody to możemy zamienić jego pokój w istny tor wyścigowy. Wystarczy, że położymy na podłodze wykładzinę z narysowanymi drogami. Zapewne wielu z nas zna ten wspaniały gadżet z własnego dzieciństwa.

dzieci b

Dla małych pasjonatów sztuki proponujemy zamontować w dziecięcym pokoju tablicę oraz zaopatrzyć ją w kolorową kredę. W końcu, które dziecko nie lubi rysować na ścianach :) ?

dzieci c

Natomiast dla małych miłośników sportu zaaranżować w pokoju sportowy zakątek. Może to być bramka piłkarska i wykładzina imitująca trawę, kawałek boiska koszykarskiego, lub mini plac zabaw z miękką, piankową podłogą.

Jak widać możliwości kreatywnego zaaranżowania pokoju dziecięcego jest wiele, a są one ograniczone jedynie naszą wyobraźnią oraz upodobaniami naszych pociech.

Udostępnij

Dodaj komentarz

*

captcha *