Łóżko ze starych palet

Prezentujemy kolejny przykład upcyclingu, czyli recyclingu polegającego na ponownym wykorzystaniu niepotrzebnych przedmiotów. Z pozornie niepotrzebnych już przedmiotów możemy stworzyć wiele użytecznych przedmiotów. Dzięki upcyclingowi – oprócz unikalnych mebli czy dekoracji – otrzymujemy także radość z majsterkowania oraz satysfakcje z dbania o środowisko naturalne.

Łóżko z palet doskonale pasuje zarówno do wnętrz w stylu vintage, jak i industrialnym. Stanowi wręcz naturalny element wnętrza tak popularnych obecnie loftów. Jeżeli więc nie chcemy wydawać dużo pieniędzy na zakup nowego łóżka, a przy okazji mamy kilka niepotrzebnych drewnianych palet to wystarczy trochę pracy abyśmy mogli cieszyć się nowym meblem w sypialni.

Niech nie zwiedzie nas recyclingowy rodowód takiego łóżka. Wbrew pozorom łóżko wykonane ze starych palet jest bardzo wygodne. Za komfort snu zapewne w głównej mierze materac, a palety stanowią idealną, stabilną ramę do położenia materaca.

Jak to zrobić:

  1. Dokładnie wyrównaj drewnianą powierzchnię palet. Najlepiej nadaje się do tego celu szlifierka (polecamy http://skroc.pl/e50bc).
  2. Uprzednio przygotowane palety gruntujemy.
  3. Malujemy nasze palety, najlepiej na jakiś żywy kolor podkreślający niezwykłość naszego mebla.
  4. Możemy połączyć palety ze sobą za pomocą gotowych profili aluminiowych lub deseczek, aby zapobiec „rozjeżdżaniu się” palet.
  5. Teraz pozostaje tylko na gotowym eko-łózku położyć materac, pościel i gotowe!

Dobranoc :)

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

*

captcha *