Ozdoby gipsowe do wnętrza

Gips, który kojarzy nam się głównie z pracami remontowymi i budowlanymi może stać się także wyjątkową ozdobą każdego wnętrza! Co powiesz na gipsową lampę, baldachim oraz płaskorzeźby na ścianie czy suficie? Wszystko to możesz zrobić sam, używając jedynie gipsu i wody.

Aby zrobić własną lampę z gipsu będziesz potrzebował gałęzi, którą należy dokładnie oczyścić z kory i umocować do ściany. Rozdrobnionym gipsem modelarskim malujemy gałąź, potem nakładamy kolejne trzy warstwy. Gdy gałąź wyschnie, należy wyrównać jej powierzchnię papierem ściernym i zabezpieczyć lakierem akrylowym. Na takiej gałęzi możesz zawiesić lampę lub inne elementy dekoracyjne Twojego domu.

Pomysły na ciekawe płaskorzeźby z gipsu

Aby własnoręcznie udekorować ścianę z gipsu, należy zamocować taśmą klejącą paski tektury i w wyznaczone miejsca, np. w kształcie koła lub kwadratu, wypełnić rozdrobnionym gipsem. Następnie w wyznaczonym polu gdy gips zaczyna wiązać, odciskamy kawałki tkanin nadając mu różne ciekawe kształty. Po wyschnięciu gipsu malujemy taką płaskorzeźbę wraz ze ścianą.

Wyjątkowy baldachim

Aby zrobić swój własny baldachim wystarczy użyć kawałek cienkiej bawełnianej tkaniny. Do ściany wbijamy dwa gwoździe o długości ok. 10 cm, na których będzie wisiał ozdobny baldachim.
Boki tkaniny obrębiamy i dekatyzujemy. Następnie wilgotną tkaninę moczymy w rozdrobnionym gipsie i zawieszamy na przybitych gwoździach. W razie zachlapania ściany gipsem, należy od razu go zmyć.
Gdy baldachim wyschnie, najlepiej jest zamaskować gwoździe ozdobami, np. rozetkami wykonanymi także z gipsu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

*

captcha *