Papierowy abażur jako dekoracja starej lampy.

lampy

Z każdym dniem coraz więcej pojawia się pomysłów na samodzielne tworzenie mebli bądź ich odnawianie. Najważniejszym elementem procesu tworzenia i odnawiania są stare i nieużywane meble oraz dodatki. Dlatego tak ważne jest, by nie pozbywać się ich z domu, gdyż to one dodają inspiracji do odtworzenia przedmiotu, nadając mu nowy charakter i duszę.

Pomysł na abażur z papieru jest nie tylko prosty w wykonaniu, ale przede wszystkim efektowny i niedrogi. Jak możesz nadać swojej lampie nowe życie?

lammmpy

Wystarczy, że dotychczasowy abażur zastąpisz pozginanym papierem, który formą będzie przypominał origami.
Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na to, by klosz lampy odnawianej był na tyle szeroki, żeby żarówka nie ogrzewała papieru.

Do wykonania abażuru będzie potrzebne: gruby papier techniczny A3, 4 kartki A4, nitka czarna i igła, nożyczki oraz żarówka.

lamppy

Robiąc abażur, na początku należy zginać stronę pierwszą jak harmonijkę ( pionowymi liniami) do środka- tak, aby każda była wygięta w tę samą stronę. Następnie należy odwrócić kartkę na drugą stronę i zginać w inną stronę po przekątnych. W ten sposób zagięcia powinny dać możliwość złożenia papieru do płaskiej formy, a następnie rozwinąć.
Ilość użytych kartek będzie zależała od średnicy lampy. Lampa o średnicy ok. 30 cm będzie wymagała aż 4 złożone kartki A3. Jeśli Wasza lampa jest mniejsza, można użyć do tego kartek A4 i złożyć je w dokładnie taki sam sposób.

Udostępnij

Dodaj komentarz

*

captcha *