Regał ze skrzynek

Przydałby Ci się nowy regał i w dodatku lubisz designerskie meble? Zobacz jak samodzielnie wykonać wyjątkowy regał z recyclingu!

VirutexJedyne czego potrzebujesz do wykonania tego zadania to kilka niepotrzebnych drewnianych skrzynek i odrobina wyobraźni. Od Ciebie zależy ostateczny wygląd Twojego regału, jednak warto pamiętać o kilku zasadach, które ułatwiają pracę i pozwalają na osiągnięcie pożądanego efektu.

Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować drewniane skrzynki, dlatego też dokładnie wyrównujemy ich powierzchnie za pomocą szlifierki mimośrodowej Virutex, która doskonale sprawdza się podczas obróbki niedużych powierzchni. Jest precyzyjna nie tylko ze względu na niewielki rozmiar umożliwiający dotarcie do trudno dostępnych miejsc, ale również z uwagi na fakt, iż łączy dwa rodzaje ruchu – rotacyjny i orbitalny. Dodatkowo dzięki systemowi odkurzania, w jaki wyposażona jest szlifierka Virutex nie jest koniecznie oczyszczanie powierzchni z kurzu i powstałego w wyniku ścierania pyłu.

Należy także zwrócić uwagę na to, aby skrzynki były równe i nieuszkodzone, gdyż będzie miało to przełożenie na stabilność naszego mebla.

Kolejnym krokiem jest malowanie. Możecie zdecydować się na jakiś intensywny kolor lub jedynie podkreślić strukturę drewna lakierem.

Następnie tworzymy konstrukcje naszego regału. Tutaj, podobnie jak z kolorem, zależy ona w stu procentach od naszych indywidualnych upodobań.

Skrzynki łączymy solidnie ze sobą za pomocą gwoździ aż uzyskamy pożądany kształt. W ten sposób nasz regał jest już gotowy.

Wykonanie regału ze skrzynek jest zadaniem wyjątkowo łatwym, gdyż nie wymaga ono od nas dużych umiejętności manualnych, a jedynie odrobiny chęci i wolnego czasu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

*

captcha *