Szklane dekoracje do wnętrza

Czy termin upcycling jest Wam obcy? Oznacza on sztukę przetwarzania niepotrzebnych i nieużywanych przedmiotów nadając im nowy, funkcjonalny i wartościowy charakter oraz formę. Dziś zaprezentujemy jak upcyclingować puste, niepotrzebne butelki, nadając im drugie życie. Jeśli więc jesteś fanem majsterkowania i rękodzieła to masz szanse wykorzystać je i stworzyć z nich wyjątkowe i niepowtarzalne dekoracje oraz prezenty. W jak sposób? Pokażemy dziś jak wykonać wyjątkowe wazony i świeczniki.

Do tego posłużą nam szklane, puste butelki po napojach, słoiki, nieużywane, stare szklane wazony, itp. Do farbowania potrzebujemy specjalnej farby w sprayu oraz kleju na gorąco.

butelk1. Na początku musimy dokładnie umyć szkło, zetrzeć etykiety oraz wysuszyć je.
2. Następnie zwykłym mazakiem rysujemy wzory na butelce, które pokrywamy gorącym klejem i czekamy aż wyschnie.
3. Teraz możemy pomalować całą butelkę dwoma warstwami farby, robiąc przerwy między nakładaniem, aby każda warstwa mogła wyschnąć.
Podczas malowania słoików najlepiej jest postawić je do góry dnem, w przypadku butelek jeśli mają wystarczającą szeroką szyjkę, także ustawiamy je do góry dnem.
Istotne jest, aby malować szkło bardzo powoli, nie nakładając grubych warstw farby ,co może spowodować zacieki.

Ciekawostka dla majsterkowiczów: jeśli interesuje Was ozdabianie pustych opakowań szklanych, znamy dwa sposoby ich malowania- od środka i z wierzchu. Malowanie zewnętrznej części szkła daje więcej możliwości dekoracyjnych, natomiast malowanie od środka pozwala osiągnąć efekt idealnie błyszczącej i gładkiej powierzchni.

Tak pomalowane butelki i słoiki będą stanowiły oryginalną i wyjątkową dekorację Twojego wnętrza, jednocześnie służąc Ci jako wazony lub świeczniki.

Narzędzia potrzebne do upcyclingu znajdziesz na: www.megamaszyny.com.pl 

Udostępnij

Dodaj komentarz

*

captcha *