Basen na każdą kieszeń

Czy jest ktokolwiek, kto w upalne, letnie dni nie marzyłby o chwili relaksu w przydomowym basenie? Zapewne nie. Ale basen najczęściej kojarzy nam się droga inwestycją, która w dodatku w naszej strefie klimatycznej nadaje się do użytku zaledwie przez kilka miesięcy w roku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERANa szczęście wcale nie musi tak być. Aby cieszyć się własnym, przydomowym basenem wcale nie musimy wydawać olbrzymich kwot pieniędzy, ani przeprowadzać skomplikowanych prac budowlanych. Rozwiązaniem jest tutaj rozkładany basen ogrodowy.

Wielu z nas rozkładany basen z pewnością kojarzy się z produktem dla dzieci, któremu zdecydowanie bliżej do nadmuchiwanej zabawki, niż do basenu z prawdziwego zdarzenia. Tymczasem dostępne obecnie baseny ogrodowe potrafią zapewnić świetną rozrywkę i relaks nawet dla kilku dorosłych Osów. W największych modelach można nawet popływać.

Schemat budowy każdego rozkładanego basenu jest podobny. Są to wykonane z grubej, wytrzymałej folii zbiorniki na wodę, oparte na drewnianej lub metalowej ramie. Do standardowego wyposażenia takiego basenu należą zazwyczaj mata do podłożenia pod zbiornik, drabinka, filtr wody oraz przykrycie. Większe modele wymagają do napełniania oraz filtracji pompy wodnej (polecamy http://www.megamaszyny.com.pl/motopompa-cat-872-id-31698.aspx).

Jak widać przydomowy basen w naszym ogrodzie wcale nie musi oznaczać krociowych wydatków ani uciążliwych prac budowlanych. Nasze marzenia możemy spełnić już za niewielkie pieniądze. A jak nadejdą zimowe mrozy, to taki basen po prostu składamy i chowamy w piwnicy, gdzie czeka do wiosny na lepsza pogodę.

Udostępnij

Dodaj komentarz

*

captcha *