Domek na drzewie w ogrodzie

Domek na drzewie to dziś już nie tylko marzenie każdego dziecka, ale nawet dorosłych. Dostarczają nie tylko wyjątkowe wrażenia i mnóstwo zabawy , ale często stają się azylem od codzienności, pozwalając nam na wyciszenie i odprężenie. Budowa domku na drzewie jest zadaniem wbrew pozorom łatwym, które z pewnością przysporzy wiele uśmiechu na twarzy. Podstawą takiego domku jest przede wszystkim spore, solidne drzewo. Taka baza pozwoli nam cieszyć się domkiem przez wiele lat.

1.Na początku należy wyznaczyć podłogę Twojego domku z belek drewnianych oraz przytwierdzić je do drzewa. Oznacz jasną kredą miejsce otworów dla słupków. Słupy powinny mieć przekrój ok. 10 cm x 10 cm.

2. Następnie umieść słupki pionowo w wykopanym w podłożu otworze i zasyp żwirem na głębokość ok. 8 cm. Takie wsporniki można przytwierdzić do podłogi domku i zabetonować używając mieszkanki szybkoschnącej.

3. Teraz możesz dokończyć ramę domku na drzewie, przymocowując do siebie pozostałe deski przy pomocy wkrętów do drewna tak, aby powstała czterostronna platforma.

4. Następnie należy rozpocząć konstrukcję drabiny. Wystarczą do tego dwie identyczne deski o przekroju 5 cm x 10 cm oraz poprzeczne szczebelki, przymocowane na drewniane kołki i wzmocnione gwoździami. Bardzo ważne jest, aby łączenie elementów drabiny było solidne i prawidłowo wykonane.

5. Teraz wystarczy dodać dodatkowe belki i ułożyć je w poprzek tak , aby zabezpieczały platformę. Na zewnętrzną warstwę podłogi można zastosować trwałą i odporną na warunki atmosferyczne płytę OSB.

6. Gdy podłoga jest już gotowa, można przystąpić do konstruowania ścian bocznych naszego domku. Możesz to zrobić za pomocą desek ( najlepiej dewnianych kantówek), kołków oraz poręczy. Aby wypełnić ściany można zastosować deski, płyty OSB, a nawet siding. Ustawiaj ściany po każdej stronie platformy, przykręcając je śrubkami. Aby uatrakcyjnić wygląd Twojego domku na drzewie możesz pozostawić niezabudowane powierzchnie ścian przeznaczając je na okna.

7.Ostatnim elementem jest zadaszenie domku. Możesz to zrobić używając blachy, desek lub dla lepszego efektu strzechy, aczkolwiek jest to rozwiązanie wymagające fachowej wprawy i większych nakładów finansowych.

8. Na zakończenie nutka artystyczna – czyli malowanie domku odpowiednią farbą do drewna ,a kolor pozostawiamy Waszej wyobraźn.

Taki domek na drzewie na pewno sprawi wiele frajdy dzieciom oraz pozwoli na relaks i odprężenie dorosłym, szczególnie w wiosennej aurze.

Udostępnij

Dodaj komentarz

*

captcha *