Glebogryzarka – urządzenie ułatwiające pracę w ogrodzie

Przekopywanie ziemi nie należy do łatwych czynności. Jest jednak niezbędne, jeśli chcemy cieszyć się dorodnymi plonami i okazałym trawnikiem. Glebogryzarka jest urządzeniem przeznaczonym do spulchniania i wyrównywania ziemi. Przygotowuje ją pod zasiew, usuwa chwasty. Po doposażeniu w odpowiednie akcesoria znajduje zastosowanie przy rozprowadzaniu nawozu, torfu oraz kompostu. Bez wątpienia sprawdzi się w każdym ogrodzie. Często wiele osób staje przed dylematem – Jaką glebogryzarkę wybrać?

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKażdy ogrodnik chciałby cieszyć się zdrowym i zadbanym trawnikiem, a także, aby ziemia pod uprawę była żyzna i rodziła dorodne warzywa. Przy odrobinie poświęconego czasu i pracy jest to jak najbardziej możliwe.
Glebogryzarka rewelacyjnie spulchnia podłoże nie pozostawiając grudek, pomaga doprowadzić ją do prawidłowej struktury. Niekompletna pielęgnacja ogrodu gdzie pomijany jest ten zabieg skutkuje mniejszą wilgotnością, żyznością i gorszą strukturą gleby. Wyniki dalszych prac w ogrodzie są zatem w dużej mierze uzależnione od tego urządzenia..
Spulchnianie i wyrównywanie gleby w ogrodzie to zajęcie czasochłonne, wymagające sporo sił i cierpliwości. Dzięki użyciu glebogryzarki można te prace przeprowadzić szybciej i wygodniej. Obsługa glebogryzarki nie jest trudna. Przypomina posługiwanie się aeratorem bądź kosiarką.

Wybór glebogryzarki – elektryczna, czy spalinowa?

Glebogryzarka stanowi o wiele wygodniejszą i mniej męczącą alternatywę dla szpadla. Przyczynia się do zdecydowanie większej efektywności – warto wprowadzić ją do swojego ogrodu. Decydując się na zakup glebogryzarki należy wziąć pod uwagę przede wszystkim powierzchnię, na jakiej będzie wykorzystywana i cel.
Do dużych ogrodów oraz nowo zakładanych polecane są glebogryzarki spalinowe, które dysponują mocnym silnikiem oraz szeroką powierzchnią roboczą. Mogą również zaoferować pełną mobilność, nieograniczoną przewodami jak w przypadku elektrycznych odpowiedników. Warto zwrócić uwagę, aby posiadała bieg wsteczny, dzięki czemu znacznie łatwiej jest zawracać, a także wycofać maszynę w przypadku ugrzęźnięcia lub zakleszczenia. Glebogryzarka spalinowa Gepard Maschinen GL6580 posiada napęd, który dodatkowo odciąża operatora oraz eliminuje konieczność pchania. Po doposażeniu w akcesoria może stać się wielozadaniowym mikrociągnikiem do prac całorocznych. Wybór osprzętu jest naprawdę duży. Serce maszyny, to niezawodny silnik Loncin 6,5 kM zapewniający łatwy rozruch i wysoką trwałość. Jest także gwarancją tego, że sprosta zróżnicowanej glebie. W zależności od potrzeb szerokość roboczą można w łatwy sposób regulować (dodając lub zdejmując noże) Dzięki temu mamy do dyspozycji od 35 do 85 cm. Kolejnym ważnym aspektem jest prędkość obrotowa noży. W zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać (bardziej lub mniej rozdrobnioną glebę) możemy dobrać adekwatną prędkość ostrzy.

Glebogryzarki elektryczne ze względu małe gabaryty i elektryczne zasilanie wykorzystywane są do małych ogródków działkowych oraz grządek warzywnych. Bez trudu mogą się nimi posługiwać osoby starsze i kobiety. Doskonałym do tego celu urządzeniem jest glebogryzarka elektryczna hecht 737 Ergonomiczne ukształtowany uchwyt prowadzący idealnie pasuje do dłoni, zapewniając komfortową pracę. Oprócz podstawowego zadania jakim jest przekopywanie ziemi, umożliwia także rozprowadzanie nawozu, torfu, czy kompostu. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, może być łatwo przechowywana i transportowana. Sprzęt elektryczny do działania potrzebuje tylko i wyłącznie energii elektrycznej, dlatego też ma wielu zwolenników. Nie generuje spalin, nie wymaga magazynowania paliwa, ani wykonywania typowych czynności serwisowych.

Co jeszcze warto wiedzieć?

  • Glebogryzarka może być wykorzystywana przez cały rok, za wyjątkiem okresu kiedy ziemia jest zamarznięta lub mocno przesuszona.
  • Jeżeli ma służyć tylko do spulchniania i rozdrabniania gleby na niewielkim terenie w zupełności wystarczy sprzęt elektryczny.
  • Zarówno glebogryzarka elektryczna, jak i spalinowa umożliwia rozprowadzanie nawozu, torfu, kompostu itd.
  • Wielofunkcyjność, dzięki której sprzęt można łatwo doposażyć w akcesoria do wykonywania różnych prac to dodatkowy atut. Dzięki temu, stanie się urządzeniem wielozadaniowym do całorocznej eksploatacji (np. obsypnik, pług do orki, wertykulator, pług do śniegu itp.)
  • Pamiętaj, że najważniejsze parametry techniczne glebogryzarki to: szerokość robocza, moc silnika, prędkość robocza noży, łatwość transportu i przemieszczania

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

*

captcha *