Jak umyć i wyczyścić grilla?

Ciepłe dni, długie wieczory, spotkania w gronie znajomych i rodziny… Chyba każdy z nas czekał na nadejście sezonu grillowego. Aby móc w pełni cieszyć się chwilami na świeżym powietrzu, warto poświęcić trochę czasu na odpowiednie przygotowanie grilla. Włożony trud zaowocuje pysznymi i zdrowymi daniami.

Potrawy z grilla są bardzo smaczne… Szczególnie te, przygotowywane samodzielnie. Idealnie doprawione, odpowiednio przyrządzone, starannie grillowane. Aby jedzenie było zdrowe i smaczne niezbędne jest odpowiednie wyczyszczenie grilla.

Nieważne jakiego mamy – elektrycznego, klasycznego na węgiel, chybocącego się na trzech nóżkach, czy murowanego. Łączy je jedno – pichcimy na nich przeróżne potrawy. Niestety jak to zwykle bywa, po udanym wieczorze zostaje bałagan. Na domiar złego grill najczęściej „zimuje” w przeróżnych miejscach: garażu, piwnicy, składziku. Wówczas nieuniknione są zabrudzenia. Na szczęście mamy kilka praktycznych rozwiązań i wskazówek.

Jak umyć i wyczyścić grilla?

Zaczynamy od ogólnego przetarcia z kurzu i zaschniętych resztek. Do tego wystarczy zwykły papierowy ręcznik. Następnie całość traktujemy ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń. Z wyjątkowo opornym brudem np. na ruszcie bez trudu poradzi sobie szczotka druciana.
Co jednak, gdy tradycyjne metody zawodzą? Wówczas z pomocą przychodzi myjka ciśnieniowa. Idealnie do tego celu posłuży kompaktowa myjka ciśnieniowa KARCHER K 4 przeznaczona do niewielkich i średnich obszarów. Ponadto sprawdzi się także podczas innych czynności jak czyszczenie roweru, narzędzi ogrodniczych, tarasów i podobnych powierzchni. Dużym udogodnieniem jest fakt, że urządzenia posiada miejsce na koncentrat środka czyszczącego. Bardzo dobrym urządzeniem w przystępnej cenie jest również elektryczna myjka ciśnieniowa HECHT 317 – Znakomicie nadaje się do podstawowego czyszczenia mebli ogrodowych, kafelków, czy samochodu. Wymagającym użytkownikom, ceniącym wygodę i efektywność powinny przypaść go gustu myjki oferujące w swoim wyposażeniu pojemnik na środek czyszczący. Tak jak np. myjka MAKITA HW101.

…a więc do dzieła!mycie rusztu grilla
Ciśnienie wody + odpowiedni środek czyszczący wykonają całą pracę za Ciebie. Usuną wszelkiego rodzaju zabrudzenia takie jak plamy z tłuszczu, oleju, sadzę, pył.
W przypadku grilli kamiennych warto również zaopatrzyć się w środki impregnacyjne. Ich efekty utrzymują się przez wiele miesięcy zapewniając ciągłą ochronne. Mając myjkę ciśnieniową pamiętaj o jej wszechstronnym zastosowaniu. Możesz nią czyścić niemal wszystko. Bez wysiłku i dokładnie.

Mój grill lśni!

Ufff… najgorsze za nami. Co zrobić, by w przyszłości uniknąć szorowania? Wystarczy przygotować aluminiową tackę, nasmarować ją delikatnie oliwą i spokojnie położyć na ruszt. Ten prosty zabieg nie tylko ograniczy brudzenie grilla, ale także pozwoli jeszcze lepiej przygotować smakołyki. Jej dodatkowym atutem jest wielokrotne zastosowanie.
Jeśli Twój grill nie nadaje się już do użytku, czas pomyśleć o nowym. Popularnym produktem jest grill z wędzarką IMPORT MX. Umożliwia grillowanie i wędzenie np. kiełbasy lub szynki. Solidna konstrukcja przetrwa niejeden sezon! Zwolennicy kociołków także znajdą coś dla siebie – również w niekonwencjonalnej formie, tak jak gill kociołek piłka MG419. Idealny dla fanów piłki nożnej! Dla amatorów grilli gazowych polecamy model MASTER GRILL&PARTY MG665 wyposażony w kółka transportowe ułatwiające przewożenie, wygodne półki boczne, żeliwne palniki.

Wszystkie niezbędne akcesoria do grillowania znajdziesz na stronie sklepu Megamaszyny http://www.megamaszyny.com.pl

Udostępnij

Dodaj komentarz

*

captcha *