Jak zabezpieczyć drewno przed wilgocią?

Altanki i tarasy stanowią piękną i funkcjonalną ozdobę ogrodu. Przede wszystkim te, wykonane z drewna. Swoim urokiem i tonacją zachęcają do spędzania wolnego czasu już od wczesnej wiosny. Warto o nie zadbać już na samym początku.

Wszystkie konstrukcje drewniane, ale zwłaszcza te znajdujące się na zewnątrz, zasługują na szczególną uwagę. Konieczne jest ich odpowiednie zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Środki ochronne w postaci impregnatów to nie wszystko. Owszem, są bardzo ważne, ponieważ stanowią pierwszą barierę dla czynników zewnętrznych: wiatru, śniegu, mrozu, promieni UV. Należy jednak pamiętać, że istotną rolę odgrywa przede wszystkim podłoże, na którym są postawione. Od tego należy zacząć. Prostym, ale jednocześnie fundamentalnym sposobem jest zastosowanie dystansowych podkładek izolacyjnych. Bardzo dobrej jakości podkładki oferuje firma Wolfcraft.
Podkładki WF6987000
kosztują niewiele, doskonale spełniają swoje zadanie. Skutecznie blokują dostęp wody i zapobiegają przedwczesnemu butwieniu drewna wydłużając jego żywotność. Umieszczone między drewnem, a betonową wylewką mają dodatkową zaletę – wyciszają kroki, oraz zwiększają komfort chodzenia.

taras drewniany

Zadbaj o swoją przestrzeń!
Jeśli chcesz cieszyć się pięknie wyglądającym drewnem jak najdłużej, nie możesz zapomnieć o regularnej pielęgnacji! Do tego celu używaj tylko sprawdzonych środków. Delikatnych, ale jednocześnie wystarczająco silnych, by uporać się z zabrudzeniami jak na przykład Karcher środek do czyszczenia drewna 3w1.
Doskonały również do mebli ogrodowych, schodów, podłóg.
Duża, 1-litrowa butelka preparatu jest nie tylko wydajna, ale co ważne skuteczna w działaniu.
Inne niezbędne środki znajdziesz na stronie sklepu MegaMaszyny http://www.megamaszyny.com.pl

Materiał filmowy:

Udostępnij

Dodaj komentarz

*

captcha *