Ciekawy stolik na ścianie

W poprzednim miesięcy opisywaliśmy jak w niezwykły sposób możemy ożywisz ściany w naszym domu lub mieszkaniu za pomocą wzorów odmalowywanych od szablonu. Dzisiaj prezentujemy kolejny sposób na wykorzystanie szablonu – stworzenie wirtualnego mebla.

stolikPomysł polega na odrysowaniu na ścianie kształtu mebla, np. stolika od szablonu, a następnie powieszeniu półki w miejscu „blatu”. W ten sposób otrzymujemy niezwykły i pomysłowy mebel będący zarazem elementem dekoracyjnym.

Tak jak na zdjęciach, połączenie szablonu odwzorowanego na ścianie, wraz z prawdziwą półką zamontowana na wysokości blatu stworzy złudzenie bogato zdobionego stolika stojącego pod ścianą. Półkę możemy kupić w każdym sklepie meblarskim, zalecamy dopasowanie wyglądu montowanej półki do stylu szablonu przedstawiającego nogi naszego ”stołu”. Natomiast więcej porad dotyczących przygotowania szablonu malarskiego znajdziecie Państwo tutaj http://www.megamajsterkowanie.pl/zrob-to-sam/ozyw-sciany-modny-wzor-szablonu/.

Jak wykonać ten niezwykły mebel?

  1. Na początek zajmijmy się odrysowaniem szablonu, zaczynamy od dokładnego wyczyszczenia ściany.
  2. Przyklejamy szablon do ściany taśmą malarską, a następnie odwzorowujemy kształt stolika za pomocą farby w sprayu lub wałka malarskiego.
  3. Zdejmujemy szablon, czekamy aż farba wyschnie i możemy podziwiać swoje dzieło.
  4. Teraz czas na półkę – za pomocą poziomicy wyznaczamy i zaznaczamy miejsca umocowania wkrętów w ściana.
  5. Wiercimy otwory na wkręty. Do tego celu polecamy http://www.megamaszyny.com.pl/wiertarka-cat-1006-id-26968.aspx
  6. Montujemy półkę, jako „blat naszego stolika”.
  7. Gotowe! Teraz możemy zaskoczyć naszych znajomych tym niezwykłym złudzeniem optycznym J

Przy odrobinie kreatywności oraz zdolności manualnych możemy stworzyć naprawdę cudowne dekoracje. Korzystając z szablonów w kształcie mebli, oraz innych ornamentowych wzorów, łącząc je z różnego rodzaju półkami i szafkami nieraz będziemy w stanie zaskoczyć naszych najbliższych.

Udostępnij

Dodaj komentarz

*

captcha *