Fotel ze starej walizki

Popularnym trendem ostatnich lat jest powrót do przeszłości. Tak zwana stylistyka retro, bo o niej mowa ma wielu zwolenników, również wśród projektantów mebli. Nie trzeba jednak wydawać ogromnych sum na designerski fotel. Można go zrobić samemu!

Wystarczy stara walizka, dwa kawałki płyty MDF o grubości 18 mm, dwa kawałki pianki o grubości 5 cm, kilka śrub do drewna o wymiarach 4×45 mm, gwoździe, nogi do fotela, klej, deska sosnowa, wyrzynarka Graphite 58G060 która poradzi sobie z cięciem drewna, tworzyw sztucznych i metalu. Pomocna będzie również ergonomiczna, akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Celma WAK 12-1,5 Ah.

Od czego zacząć? fotel ze starej walizki

Jak zwykle zaczynamy od starannych obliczeń – mierzyny długość, szerokość i głębokość naszej walizki. Na podstawie tych miar przycinamy nasze płyty MDF tak by dopasowały się nowego mebla. Jeśli walizka ma zaokrąglone brzegi, wówczas wykorzystujemy wyrzynarkę by precyzyjnie zaokrąglić krawędzie. Następnie sklejamy piankę z płytą MDF, a gdy ta konstrukcja wyschnie pokrywamy ją wybraną tkaniną, tutaj przydadzą się gwoździe oraz guziki do siedziska.

Tak skonstruowany fotel wygląda już imponująco, jednak brakuje bardzo ważnego elementu! Zanim jednak przymocujemy do fotela nogi, musimy przygotować pod to grunt. W desce sosnowej o zaznacz dwa punkty (na jej końcach) i wywierć otwory.

Teraz składamy mebel: jako pierwsze na dno walizki wkładamy kawałki desek do których przytwierdzamy nogi fotela (wykorzystujemy do tego śruby do drewna). Gdy nogi są już zamontowane, wkładamy do walizki elementy tapicerowane (naszą płytę MDF z gąbką i tkaniną), które przytwierdzamy za pomocą śrub. Teraz pozostaje tylko cieszyć się nowym fotelem.

Udostępnij

Dodaj komentarz

*

captcha *