Ożyw swoje ściany – modny wzór z szablonu

Masz dosyć swoich nudnych, jednokolorowych ścian? Chcesz przełamać monotonnie w salonie lub przedpokoju? Wystarczy farba w sprayu, kawałek tektury oraz nóż tapicerski aby odmienić nasze pomieszczenia nie do poznania.

1Niektórym „bazgranie po ścianach” wciąż kojarzy się z dziecinnymi malowankami albo dewastującymi przestrzeń graficiarzami. Jednak sztuka typu street art. coraz śmielej wkracza na salony, stając się tym samym coraz popularniejsza metoda dekorowania ścian w naszych domach i mieszkaniach.

Zaczynamy od wyboru wzoru. Tematem naszej pracy może być cokolwiek, a jeżeli nie mamy pomysłu z pomocą przyjdzie Internet. Najlepiej wyszukać dużą grafikę o dobrze widocznych krawędziach poszczególnych elementów obrazka. Zdjęcia zdecydowanie gorzej nadaje się do wykonywania szablonów. Najprościej wydrukować nasza grafikę na drukarce wielkoformatowej, dostępnej w każdym lepiej zaopatrzonym punkcie ksero. Wydrukowaną grafikę naklejamy na gruby karton (do tego celu nadaje się także sztywna folia) i wycinamy krawędzie za pomocą noża tapicerskiego. Tak przygotowany szablon nadaje się do wielokrotnego odmalowania na ścianie.

 

Jak zostać domowym artystą:

  1. Na początek musimy dokładnie wyczyścić ścianę na której zamierzamy wykonać nasze malowidło.
  2. Z pomocą poziomicy ustalamy równe względem pionu i poziomu położenie naszego szablonu na ścianę.
  3. W przypadku mniejszych szablonów możliwe jest malowanie trzymając szablon przyciśnięty do powierzchni ściany ręką. W przypadku dużych szablonów zalecamy umieszczenie go na ścianę z pomocą taśmy klejącej.
  4. Równomiernie malujemy wzór za pomocą farby w sprayu. Zalecamy trochę droższe farby proszkowe – nie spływają z pionowych powierzchni.
  5. Zdejmujemy szablon, czekamy aż farba wyschnie i możemy podziwiać swoje dzieło :)

 

Udostępnij

  1. Pingback: Mega Maszyny – Blog Ciekawy stolik na ścianie » Mega Maszyny - Blog

Dodaj komentarz

*

captcha *