Postarzanie mebli

Masz w domu mebel o niesamowitym kształcie i odpowiadającej ci wielkości, jednak nie podoba ci się jego wygląd? Zmień go w kilku prostych krokach!
Man-Sanding-Woodl
Mebel, który planujesz postarzyć metodą bielenia, trzeba w pierwszej kolejności bardzo porządnie wymyć. Nie trzeba wykorzystywać do tego specjalnych środków czyszczących, wystarczy zwykła ciepła woda i płyn do mycia naczyń. W przypadku mebli lakierowanych, warto również zmatowić powierzchnię mebla za pomocą papieru ściernego – początkowo możesz  używać takiego o grubszych ziarnach, później delikatniejszego.

Kolejnym krokiem, który musisz wykonać jest malowanie mebla specjalnym impregnatem do drewna. Kiedy pomalowana warstwa wyschnie (najlepiej pozostawić go na całą noc), konieczne jest ponowne szlifowanie – możesz zrobić to ręcznie, możesz również wykorzystać szlifierkę.

MB 2010 (49)_thumb[1]

Kolejnym etapem – chyba najbardziej pracochłonnym – jest malowanie całej powierzchni mebla białą farbą akrylową. Najlepszą naszym zdaniem metodą jest nakładanie farby na suchy pędzel. Gdy farba wyschnie, konieczne jest delikatne przecieranie z wykorzystaniem drobnoziarnistego papieru ściernego. Następny etap – malowanie drugiej warstwy. Jeśli po wyschnięciu zauważycie, że farba jest nierównomiernie rozprowadzona, możecie zeszlifować mebel i powtórzyć malowanie.
Ostatnim etapem postarzania mebli metodą bielenia jest przecieranie mebla i końcowe lakierowanie bezbarwną specjalną farbą.

W procesie bielenia  mebli możesz wykorzystać także szczotkarkę do postarzania drewna.

Urządzenia niezbędne do postarzania mebli zakupisz w sklepie MegaMaszyny na www.megamaszyny.com.pl

Udostępnij

Dodaj komentarz

*

captcha *