Siedzisko w szafie

Jeśli narzekasz na zbyt małe mieszkanie lub zbyt małą przestrzeń w pomieszczeniu, albo wręcz przeciwnie- na ogrom mebli – mamy pomysł na to jak ciekawie możesz sam zaaranżować swój kąt.

Zabudowę szafy możemy stworzyć sami, używając do tego gotowych obudów, bądź sami skonstruować albo zabudować wnękę ścienną. Najłatwiejsze i ekonomiczne będzie zbudowanie na pełną wysokość pomieszczenia ścianki bocznej z płyty laminowanej. Taką ściankę z łatwością można zamocować za pomocą kątowników do ściany, podłogi i sufitu. Do tak gotowych ścianek bocznych można przymocować drzwi frontowe. Biorąc pod uwagę, że dekoracją szafy będzie siedzisko, warto więc zrezygnować ze wszelkich uchwytów w drzwiach, decydując się na system otwierania „push to open”.

Teraz wystarczy wykończyć swoje siedzisko według naszej wyobraźni. Możemy je w specyficzny sposób wyróżnić, np. za pomocą grubszej ramy, tapetując wnękę, nakładając fototapetę bądź zdjęcie, lub wykończyć obiciem. Podłoże siedziska możesz ozdobić poduszkami bądź jedną większą dostosowaną do jej wymiarów.

Takie siedzisko może być fantastyczną ozdobą każdego pomieszczenia, a także wyjątkowym meblem, który nie zabierze Ci ani jednego dodatkowego metra. Idealne i minimalistyczne rozwiązanie do małych przedpokojów, pokoi dziecięcych, a także salonów.

Rada: dla jeszcze większej możliwości wykorzystania przestrzeni możesz zaadaptować miejsce nad siedziskiem i pod nim jako szafki, szuflady bądź półki.

Udostępnij

Dodaj komentarz

*

captcha *