Szybkie odświeżenie sofy – narzuty

Poprzednio podsunęliśmy Wam pomysł jak tchnąć trochę życia w monotonne ściany. Tym razem zajmiemy się tanim i prostym ożywieniem mebli tapicerowanych. Sofa, fotel czy zwykłe krzesło w jadalni. Jak szybko i prosto odmienić wizerunek naszych mebli? Narzutą!

1Jeżeli Twoja sofa lub fotel najlepsze dni ma już za sobą – a nie chcesz wydawać dużych kwot na wymianę lub odnowienie mebli – czas pomyśleć o wykonaniu narzuty. Dodatkową zaletami narzuty są jej uniwersalność i łatwość czyszczenia. Decydując się na wykorzystanie narzuty nie zmieniamy naszych mebli bezpowrotnie. W każdej chwili, jeżeli tylko będziemy chcieli – możemy wrócić do ich dawnego wyglądu lub odmienić je po raz kolejny, wykorzystując inną narzutę.

Niezaprzeczalną zaleta narzuty na meble jest także łatwość czyszczenia. Czynność ta nie wymaga drogich urządzeń ani środków jak w przypadku mebli tapicerowanych „na stałe”. Po prostu zdejmujemy narzutę i wkładamy ją do pralki. Jedynym ograniczeniem mogą tu być użyte do uszycia pokrowca materiały.

Właśnie dobór materiałów jest w przypadku narzuty najważniejszy. To z czego wykonamy pokrowce na nasze meble ma wpływ zarówno an koszty takiej metamorfozy jak i ich późniejsze użytkowanie. Najpopularniejszymi materiałami są oczywiście wszelkiego rodzaju tekstylia oraz skóra, zarówno sztuczna jak i naturalna. Jeżeli mamy trudności z podjęciem decyzji, to warto przyjże się wzorom patchworkowym – stworzonym z różnorodnych kawałków materiału :)

Co do kwestii wizualnych – możemy zaprojektować co tylko nam się podoba. Od nas samych i naszych umiejętności krawieckich zależy czy podejmiemy się własnoręcznego uszycia narzuty czy tez zlecimy tę pracę krawcowi.

Udostępnij

Dodaj komentarz

*

captcha *