Układanie kamienia dekoracyjnego

Chcesz ożywić swoje wnętrze, ale brakuje Ci pomysłów? Dziś podpowiemy jak samodzielnie ułożyć kamień dekoracyjny, który świetnie sprawdzi się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrzach.

Kamień dekoracyjny to doskonały materiał wykończeniowy. Dzięki niemu możemy w łatwy sposób odmienić wygląd naszych ścian. Aby uzyskać pożądany efekt musimy najpierw wybrać odpowiedni materiał. Jako element ozdobny idealnie sprawdzają się płytki dekoracyjne, będące alternatywą dla drogich i ciężkich kamieni naturalnych. Na rynku dostępne są róże rodzaje płytek dekoracyjnych, a wybór odpowiedniej zależy tylko i wyłącznie od naszych upodobań estetycznych.

szlifierka MetaboGdy już wybierzemy właściwe płytki możemy przystąpić do zagruntowania podłoża i po upływie 24 godzin zająć się układaniem. Prace zaczynamy od przygotowania płytek, które wyrównujemy szlifierką kątową Metabo z tarczą diamentową do glazury o średnicy 125 mm. Wygodny uchwyt, komfortowe boczne umiejscowienie włącznika oraz silnik o mocy 720 W to jedne z cech szlifierki Metabo, które uczynią naszą pracę łatwą i przyjemną. Dzięki precyzyjnemu narzędziu, jakim jest Metabo, nadającemu się do wykańczania wielu powierzchni szybko i bezpiecznie usuniemy nierówności i gipsowe naloty z krawędzi i spodu płytek.

Następnie na każdą płytkę nakładamy klej elastyczny i mocujemy do ściany. Jeśli konieczne jest docięcie płytek, np. gdy dochodzimy do wewnętrznych narożników najlepiej posłużyć się specjalną przecinarką lub piłką.

Układając musimy stale kontrolować poziom, wyznaczany przez podłogę i w razie potrzeby korygować go za pomocą klinów, które wyjmujemy gdy klej wyschnie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

*

captcha *